Aj narcisti majú svoje slabé miesta. Toto je 10 najväčších strachov človeka, ktorý je zaľúbený iba do seba

6# Strach z odhalenia ich klamstiev

Narcisti sú známi tým, že klamú alebo preháňajú, aby tak zdôraznili svoju dôležitosť. Klamú aj preto, aby sa cítili lepšie vo svojom postavení v spoločnosti. Takže je len logické, že jeden z najväčších strachov narcistov spočíva v tom, že niekto ich lži a zveličovanie odhalí. Nielen že sa zahanbia, ale zníži sa aj ich ego a svetu sa ukáže to, akí naozaj sú. Slabí a neistí. To môže spôsobiť celkový kolaps ich (falošného) sveta. Od chvíle, kedy začnú klamať, sa stávajú neuveriteľne paranoidnými, pretože sa boja, že by ich niekto mohol jedného dňa odhaliť.

#7 Strach z toho, že sa nebudú nachádzať v dominantnej pozícii

Narcista ako radový občan? Zabudnite! Bude chcieť, aby po ňom niečo ostalo. Bude sa prezentovať všade, kde je to len čo i len trošku možné. Od detstva sa bude chcieť zapáčiť triednej učiteľke a keď vyrastie, môže kandidovať do obecného či mestského zastupiteľstva. Ak sa mu to podarí, tak ostatní sa musia mať na pozore. Pretože tá pravá zábava sa práve začína! Jeden zo strachov človeka, ktorého hlavnou osobnostnou črtou je práve narcizmus, je pád zo spoločenského rebríčka. Vtedy nastupujú slzy, plač a manipulácia.

#8 Strach zo smútku

Ďalšou kľúčovou charakteristikou narcisizmu je neschopnosť cítiť výčitky. Nie je to len to, že nevedia cítiť smútok, či ľútosť, je to aj o tom, že ju úplne odmietajú ukázať. Nič ich nemrzí, s nikým nevedia súcitiť. To všetko svedčí o neuveriteľnej plytkosti. Až takej, že vám z toho prebehne po chrbte mráz.

#9 Cítiť vďačnosť

Narcista a cítiť sa vďačný? Hotová katastrofa! Pre týchto ľudí je vyjadrenie vďačnosti formou slabosti. Veď oni nepotrebujú za nič ďakovať, pretože všetko prijímajú akosi automaticky. Čakajú, že im bude slúžiť celý svet. Možno aj preto nevedia cítiť vďaku. Všetko berú ako samozrejmosť. Podľa nich je vďačnosť len pre slabochov.

#10 Smrť

Smrťou sa končí jedna ilúzia. Opona padá. Väčšina ľudí sa cíti krajne nepríjemne pri zmienke o nevyhnutnom konci existencie každého jedného z nás. U narcistov sa tento pocit ešte znásobuje a vyvoláva hotovú paranoju. Tam sa všetko končí, aj jeho večné divadlo. A to narcista len veľmi ťažko dokáže prijať…

Veríme, že sme vám trocha pomohli nahliadnuť za fasádu (takmer) dokonalého človeka. Preto, ak sa nabudúce stretnete s narcistom, nezabúdajte na to, že zdanie poriadne  klame…

Zdroj:

https://www.interez.sk/blog/10-strachov-narcistu/

Comments are closed.