Všetko sa začalo hľadaním

Ježiš povedal v Evanjeliu podľa Jána 14,6 „Ja som cesta, pravda aj život, nikto nepríde k Bohu Otcovi inak než len skrze mňa.“

Ježiš povedal o sebe, že je jedinou pravou cestou k Bohu. On je pravými dverami do duchovného sveta a kto ide k Bohu inou cestou, skončí pod mocou a vplyvom iných duchovných mocností, ale určite nie v náručí lásky, pokoja a radosti nebeského Otca. To nehovorím ja, to povedal Ježiš a každý má slobodnú voľbu tomu uveriť alebo tomu neveriť. Toto je môj príbeh a modlím sa, aby bol mnohým na poučenie a zastavenie. Bol by som sa predtým hádal do krvi, že to nemôže byť pravda, keby to nebol On, živá Pravda, ktorá ma oslobodila a vytrhla z toho pekla a smrti, keď som volal Jeho meno a prostou modlitbou mu dal svoj život. Nebola to náuka ani technika, ani silný pocit, ani akt vôle. Na to som už nemal síl, moje vôľové rozhodnutia s tým alebo iným prestať sa končili maximálne mesiac po prvom vážnejšom probléme. Ale bol to zásah Ježišovej lásky a moci, ktorá úplne zmenila môj život a už 6 rokov ho premieňa. A je dostupná zdarma a pre každého, kto chce uhasiť svoj duchovný smäd.

NOVÝ ŽIVOT
Môj život, moje hodnoty a moje priority sa totálne zmenili. Žijem pre Boha, lebo On mi zachránil život, a pre Jeho dielo, čiže čokoľvek, kde sa môžem angažovať a zapojiť, aby som Ho oslávil. Predtým večný tulák, teraz som sa usadil a som šťastný. Pred tromi rokmi som sa oženil, Boh mi priviedol do cesty úžasnú veriacu manželku. Mám sa lepšie, než si zaslúžim. Angažujem sa aktívne v cirkvi, ktorú vnímam ako Božiu rodinu, ktorá mi pomohla navrátiť sa po tom ťažkom období znova do života. Humorné je, že keď stretnem ľudí zo svojej minulosti, nechcú uveriť, že by som mohol mať stálu prácu, bývanie, manželku, splácať dlhy a byť šťastný. A keď sa rozprávam s ľuďmi, ktorí ma spoznali až teraz a vidia radostného človeka, majú problém uveriť tomu, čím som prešiel predtým. Rozumiem dobre úspešným a takisto cítim so zlomenými a s beznádejnými prípadmi, ako som bol ja. Svedčím o Božej láske a moci, ako a kde sa len dá. Po toľkých zázrakoch sa nedá mlčať. Je to moja najväčšia túžba a aj vášeň, hovoriť o Ježišovi a vidieť, ako ľudia prichádzajú k Nemu a spoznávajú Boha, tú najnádhernejšiu bytosť vo vesmíre, ako osobného Záchrancu, Lekára, Osloboditeľa, Priateľa a Otca a vstupujú cez Ježiša Krista do osobného vzťahu s Ním. Najviac ma teší, keď vidím viacerých svojich bývalých priateľov, ako sa z narkomanov a vymetačov barov či zo zvláštnych čudákov, ako som bol ja, stávajú otcovia rodín, pracujúci, užitoční pre iných. Napĺňa ma to šťastím a pre to chcem žiť, aby mohlo čo najviac ľudí spoznať Ježiša a Jeho premieňajúcu lásku a moc. Bojujem často s odmietnutím, neporozumením, náboženskými predsudkami, ale je to súčasť cesty, nikto nepovedal, že to bude ľahké. Takisto to nie je ľahké s tým, že sa nám zatiaľ nedarí mať deti, ale to je tiež vec, v ktorej Boh môže urobiť zázrak, v našom okolí sme už nejeden taký div videli napriek lekárskym diagnózam. Zázraky sa dejú, ale nepadajú z neba automaticky po vhodení modlitby do éteru ako káva z automatu po vhodení mince. Učíme sa pokore, čakaniu a dôvere v to, že Boží plán a Jeho čas je vždy ten najlepší. Jeho úmysly o nás sú dobré, aj keď im vždy nerozumieme.

Prevzaté z: https://www.mojpribeh.sk/pribeh/denis-blaho-fortune-telling/

Comments are closed.