Chodíte s narcisom? Týchto 7 psychologických znakov vám to prezradí

Ak ste alebo ste v minulosti boli vo vzťahu s niekým narcistickým, sami viete, že môže byť ťažké vysvetliť okoliu, čo sa to vlastne medzi vami dvomi deje. Výkyvy nálad a vaše výčitky však do zdravého vzťahu nepatria, preto by ste sa mali zamyslieť, či vám vzťah s takým človekom viac dáva alebo berie.

Pokiaľ neviete s istotou posúdiť alebo opísať, či je váš partner narcis, prejdite si nasledovné znaky, ktoré vám pomôžu posúdiť, či sa v takomto nezdravom vzťahu nachádzate. Keď o tom začnete hovoriť so svojim okolím, uvedomíte si, že spôsob, akým sa k vám váš narcistický partner správa, nie je v poriadku a nemôžete za to obviňovať seba. Radšej čo najrýchlejšie vycúvajte.

Namotávanie

Keď prvýkrát stretnete narcistického človeka, môže vás zahŕňať záujmom. Pravdepodobne vám hovorí, že sa nepodobáte na ostatných, s ktorými predtým chodil, že ste si súdení. Zahŕňa vás komplimentmi, darčekmi, možno aj dovolenkami. V skutočnosti však nie je taký šarmantný ako sa zdá. Podľa psychológov je jediný dôvod takéhoto správania to, aby vás namotal. Nie je to však spôsob, akým by mal postupovať bežný vzťah, a on všetko využil, aby ste sa cítili ako najdôležitejší na svete. Chcel, aby ste si mysleli, že on je ten pravý, pretože vyzerá byť dokonalý. Ak sa vám zdá, že vzťah postupuje príliš rýchlo, pravdepodobne máte pravdu. Pokiaľ vám niekto hovorí, že vás miluje, že ste pre neho ten pravý partner a vy sa pri tom necítite príjemne, tak záujem pravdepodobne neprúdi od toho správneho človeka.

Comments are closed.