Diabol v hudbe?

Profesor Simone Morabito patrí medzi najlepších talianskych psychiatrov. Vedecký ústav v Paríži ho nominoval na Nobelovu cenu za medicínu. Vo svojej knihe Psichiatra all’inferno píše okrem iného o vplyve satanistickej rockovej hudby na psychiku človeka.

Profesor Morabito sa už vyše tridsať rokov zaoberá vedeckým výskumom tak v oblasti psychiatrie, ako aj vnútorných chorôb. Prichádzajú k nemu mladí ľudia s prosbou o pomoc a liečenie. Mnohí z nich boli kedysi vynikajúci študenti, ale v istej chvíli svojho života sa psychicky a duchovne zlomili. Stratili chuť žiť, pracovať i študovať, ich vôľa sa oslabila, ich inteligencia je otupená; sú nervózni, smutní, nakazení pesimizmom a nedostatkom sebadôvery. Nemajú nijakú iniciatívu, sú nerozhodní, rýchlo sa unavia a nedokážu sa každý deň pustiť do práce či štúdia. Morabito objavil, že kríza v ich živote sa začala vo chvíli, keď začali pravidelne chodiť na diskotéky a dookola počúvať ťažkú rockovú hudbu, ktorá ma satanistický obsah.

Profesor tvrdí, že hudba je nástrojom komunikácie, je schopná formovať zmýšľanie, správanie sa i postoje ľudí, ktorí ju počúvajú. Do podvedomia človeka prenáša nové myšlienky, ktoré človek prijíma za svoje, pričom si vôbec neuvedomuje, aké sú veľmi škodlivé a nebezpečné. Hudba s protikresťanským a satanistickým obsahom ničí v človeku pud sebazáchovy, ktorý je k normálnemu životu nevyhnutný. Obsah mnohých piesní, napríklad Highway to hell (Diaľnica do pekla), Die young, die pretty (Zomri mladý, zomri krásny), Destroy yourself (Znič sa), The suicide solution (Riešením je samovražda), otvorene povzbudzuje k samovražde, k službe diablovi. Niet divu, že u ľudí, ktorí takú hudbu počúvajú, sa myšlienka na samovraždu stáva obsesívnou. Morabito píše: „Pre nás, psychológov, je (rocková hudba so satanistickým obsahom – doplnenie M. P.) ako smrtonosný jed, ktorý účinkuje pomaly a neomylne. V našich lekárskych časopisoch čítame, že v USA si v posledných rokoch zobralo život 5000 mladých ľudí. Som si istý, že jednou z najdôležitejších príčin tých samovrážd bola satanistická rocková hudba, ktorá k samovražde priamo nabáda.“

Morabito hovorí, že vedecké vysvetlenie smrteľných dôsledkov takej hudby treba hľadať v oblasti ľudského podvedomia. Ide o to, že ak ľudský rozum vníma nejakú ideu pod prahom počuteľnosti, prijíma ju tak, akoby pochádzala z jeho vlastného bytia. Diabol dokonale pozná tento zákon psychológie, a preto ho zneužíva na zvedenie ľudí na scestie. Každé diabolské pokušenie vo svojej podstate je odovzdávané vo veľmi príťažlivej podobe aj na rovine ľudského podvedomia. A ak človek uverí zlým nahováraniam a podľahne im, vtedy pácha hriech, ktorý dokonáva dielo strašnej skazy v duchovnej oblasti človeka a v jeho vzťahu s Bohom i s ľuďmi.

Comments are closed.