Chráňte sa kurzov ALFA

Strzeżcie się kursów Alfa

Otázka: Chcel by som sa opýtať na takúto vec. Konkrétne v súčasnosti je v cirkvách bežný kurz Alfa. Nechtiac som sa k tomu dostal, pretože som chcel zistiť, o čom tento kurz Alfa je, a zistil som, že ide o anglikánsku cirkev. Je to evanjelikálne združenie, neviem, ako to nazvať, môj syn to nazval sektou. Chcel by som zistiť, ako sa s tým dá bojovať, lebo tam vlastne učia, že sa nemusíme spasiť, lebo už sme spasení Ježišom. Nemusíme sa za to modliť. O Márii je tiež veľa nelichotivého…. Nebudem opakovať, čo sa hovorí o našej Božej Matke. Takže veľmi prosím, aby ste sa zaoberali tým, ako sa my veriaci môžeme brániť, pretože som upozornil nášho pána farára, že tento kurz je nejakým omylom v Katolíckej cirkvi. Veľmi dlho sa tomu bránil, až nakoniec pod tlakom, nielen mojím, povedal: „lebo musel.“ Pýtajúci sa: Chcel by som sa opýtať na takúto vec je. Konkrétne v súčasnosti je v cirkvách bežný kurz Alfa. Ja som sa k tomu dostal nechtiac, lebo som chcel zistiť, o čom ten kurz Alfa je, a zistil som, že je to anglikánska cirkev. Je to evanjelikálne združenie, neviem, ako to nazvať, môj syn to nazval sektou.

Chráňte sa kurzov ALFA – Strzeżcie się kursów Alfa

Chcel by som zistiť, ako sa s tým dá bojovať, lebo tam vlastne učia, že sa nemusíme spasiť, lebo už sme spasení Ježišom. Nemusíme sa za to modliť. O Márii je tiež veľa nelichotivého…. Nebudem opakovať, čo sa hovorí o našej Božej Matke. Preto vás veľmi prosím, aby ste sa zaoberali tým, ako sa my veriaci môžeme brániť, pretože som upozornil nášho pána farára, že tento kurz je nejakou chybou v Katolíckej cirkvi. Veľmi dlho sa nad tým rozčuľoval, až nakoniec pod tlakom, nielen mojím, povedal „lebo musel“.

Pytanie: Ja chciałabym zapytać o taką rzecz jest. Mianowicie, jest w tej chwili powszechny kurs Alfa w kościołach. Ja niechcący weszłam w to, ponieważ chciałam dowiedzieć się o czym ten kurs Alfa opowiada i dowiedziałam się że jest to Kościół Anglikański. Jest to ewangelickie zrzeszenie, nie wiem jak nazwać to, mój syn nazwał to sektą. Chciałabym dowiedzieć się jak walczyć z tym, bo tam rzeczywiście uczą że my nie musimy się zbawiać bo jesteśmy już zbawieni przez Jezusa. Nie musimy się o to modlić. Na temat Maryi też się dużo niepochlebnych… nie będę powtarzała tego co mówi się o naszej Matce Bożej. Więc bardzo proszę odnieść się do tego jak my wierni możemy walczyć, ponieważ ja zwróciłam uwagę naszemu proboszczowi że ten kurs to jest jakaś pomyłka w Kościele Katolickim. Bardzo długo się z tym wił, aż w końcu pod naciskiem, nie tylko mnie, powiedział „bo tak musiałem“.Pytanieytanie: Ja chciałabym zapytać o taką rzecz jest. Mianowicie, jest w tej chwili powszechny kurs Alfa w kościołach. Ja niechcący weszłam w to, ponieważ chciałam dowiedzieć się o czym ten kurs Alfa opowiada i dowiedziałam się że jest to Kościół Anglikański. Jest to ewangelickie zrzeszenie, nie wiem jak nazwać to, mój syn nazwał to sektą. Chciałabym dowiedzieć się jak walczyć z tym, bo tam rzeczywiście uczą że my nie musimy się zbawiać bo jesteśmy już zbawieni przez Jezusa. Nie musimy się o to modlić. Na temat Maryi też się dużo niepochlebnych… nie będę powtarzała tego co mówi się o naszej Matce Bożej. Więc bardzo proszę odnieść się do tego jak my wierni możemy walczyć, ponieważ ja zwróciłam uwagę naszemu proboszczowi że ten kurs to jest jakaś pomyłka w Kościele Katolickim. Bardzo długo się z tym wił, aż w końcu pod naciskiem, nie tylko mnie, powiedział „bo tak musiałem“.

Comments are closed.