Bola som liečiteľka New Age. Neskôr som si uvedomila, že to nie som ja, kto lieči

Keď sa dvere do démonickej ríše otvorili, došlo k desivým udalostiam. V jednom momente som spala s Bibliou, pretože som verila, že v mojej izbe počujem démonov. Inú noc, keď som nemohla spať, som neustále sledovala dvere svojej spálne a tušila som, že niekto stojí hneď za nimi. Inokedy som sa zobudila v studenom pote po tom, čo som pocítila šklbnutie za nočnú košeľu a počula som v uchu tiché, hrozivé vrčanie.

Predstava prístupu k nadprirodzeným schopnostiam však zostávala lákavá. Po tom, čo som v detstve prežila sexuálne zneužívanie a ako tínedžerka som bojovala so vzťahmi, pitím a vzdorovitými impulzmi, som túžila po nejakom prostriedku na posilnenie a únik. A v neskorších rokoch ma priťahoval prísľub seba liečby s možnosťou liečiť aj iných.

Počas Reiki sedení som stretla mnoho ľudí, ktorí boli skutočne milí a starostliví, ľudí, ktorí ma vychovávali a milovali. Moje svedomie však nikdy nebolo úplne pokojné. Aj keď som nenasledovala Ježiša, moje srdce kričalo vždy, keď som počula, že niekto pripisuje svoje požehnanie bezmennému kozmu.

Mimochodom, keď som sa stala majsterkou Reiki, bola som už aj mama, ktorá žila sama. A ako môžu potvrdiť mnohí novopečení rodičia, úzkostné a bojazlivé pocity rodičovstva dokážu prebudiť záujem o náboženstvo. Sem-tam som zašla do kostola, ale nedokázala som sa nikde usadiť. Vedľa mňa žil starší manželský pár, ktorý vychovával svoju malú vnučku. Pozvala ma do svojho kostola, kde som konečne našla domov pre svoju dušu. Prešla som biblickým štúdiom Breaking Free od Beth Mooreovej a bola som pokrstená.

Teraz som sa pohybovala medzi dvoma svetmi. V sobotu som ponúkala Reiki sedenia a viedla kurzy v obchode u kamarátky. Moja schopnosť prijímať vízie a dojmy ľudí si získala pozornosť. „Si médium?“ pýtali sa ma zákazníci v obchode. „Budúci týždeň sa v meste koná seminár pre média. Mohla by si zarobiť veľa peňazí.“

Ale svet Reiki sa mi stal čoraz viac nepríjemný. Každým dňom som pociťovala väčšie bremeno presvedčenia, aby som ľuďom povedala, že akékoľvek uzdravenie, ktoré zažili počas Reiki sedení, bolo darom od Boha, nie odo mňa. On bol odpoveďou na všetky ich otázky, problémy a túžby.

Vysloviť to však bolo zakázané. Filozofia New Age považuje tento svet za ilúziu, školu nášho duchovného majstrovstva, kde sa uctieva mnoho bohov, duchov a sprievodcov. Hovoriť o Ježišovi ako o jednom božstve spomedzi mnohých, ktoré má rovnakú moc a autoritu, je dovolené. Ale hovoriť o ňom ako o Ceste, Pravde a Živote je vylúčené.

Napriek nepríjemným pocitom z Reiki som zostala silne pripútaná k radosti (a odmene) z pomoci ľuďom. Bála som sa však s tým skončiť kvôli Ježišovi: Čo ak ma ľudia prestanú vyhľadávať kvôli uzdravovaniu a ja sa vrátim k svojmu driftovaniu? Urobila som teda niečo, čo sa mi zdalo byť spravodlivým kompromisom: prestala som vyučovať metódy Reiki a povedala som svojim študentom o svojej viere v Ježiša, ale naďalej som ponúkala svojim klientom sedenia Reiki a žiadala som Ducha Svätého, aby pôsobil pod povrchom.

Moc Ježišovho mena

Čoskoro som bola postavená tvárou v tvár hlúposti slúžiť dvom pánom. Krízový bod nastal, keď ma priateľka požiadala, či by som ju a ďalšiu ženu nenaučila Reiki. Tesne pred jej telefonátom sa mi rozohriali ruky a ja som si pomyslela, že by to mohol byť Boží spôsob, ako jej dať svoje povolenie. Súhlasila som s kurzom a presviedčala som samu seba, že môžem slobodne hovoriť o Ježišovi, pretože táto priateľka vie o mojej viere.

Prvé sedenie prebehlo celkom hladko, ale v noci sa mi sníval strašný sen o dvoch čarodejniciach, ktoré ma napadli. Keď som vzývala som meno Ježiš, okamžite zmizli. Zo sna som sa prebudila vystrašená, ale v úžase pred menom, ktoré je také mocné, že satanské sily pri jeho vyslovení utekajú.

Na druhý deň som oznámil ženám, že im nebudem dávať hodiny výuky. „Nepotrebujete sa viac učiť,“ povedala som. „Potrebujete Ježiša.“ Vypukli v plač a hnev, obvinili ma z arogancie, hlúposti a nedostatku empatie. Nakoniec ma požiadali, aby som odišla. Týždeň som potom znášala ich urážky spolu s očakávaným vylúčením z určitých predtým priateľských kruhov. Ale pocítila som aj neuveriteľnú úľavu. Roztrhala som všetky svoje knihy o Reiki a požiadala som Boha o odpustenie. To bolo pred viac ako pred 15 rokmi a odvtedy som Reiki nepraktizovala.

New Age je hra starého Satana, ktorý hrá na naše najhlbšie túžby po pokoji, vzájomnosti, hojnosti a nesmrteľnosti. Naproti tomu kresťanská cesta poslušnosti, obety a utrpenia sa môže zdať hlúpa, dokonca masochistická. Preto chválim meno Ježiša, ktorý položil svoj život nie za duchovných majstrov, ale za slabých a zranených hriešnikov, ktorých tak veľmi miloval.

Prevzaté z: https://www.christianitytoday.com/ct/2020/may-june/nicole-watt-reiki-master-new-age-healing.html

Comments are closed.