Charizmatický Mužský Jezabel – dobývanie romantikou a prispôsobovaním

        Charakteristika

 1. Prichádza v sile, zmetie svoje obete pod nohy. Môže byť „horúci, vášnivý milenec.“ Ženám lichotí jeho intenzívna pozornosť a vzrušuje ich jeho mužský dominantný prístup k sexu. Sexuálne „zbožňuje“ ženy v štýle Romeo.
 2. Zameriava sa na falošné odzrkadlenie ich hodnôt, záujmov, cieľov, filozofií, vkusu a zvykov. Je „všetkým, čo si aj ty.“ Máš s ním toľko spoločného! Si príliš dokonalá zhoda!
 3. Predstiera integritu, poctivosť a úprimnosť. Presvedčivo napodobňuje ľudské emócie. Využíva ľudí. Je „úprimný klamár.“
 4. Pripadá vám veľmi duchovný či idealistický, avšak je to iba povrchné. Jeho interpretácia Písma, akákoľvek, nemusí byť v súlade s tou, čo Boh zamýšľal.
 5. Môže náhle hrať úlohu obete podobne ako záľudná pôvabná Jezabel. Obete majú s ním súcit, ak vidia že ich potrebuje a tak týmto„ hrá“ na prirodzený opatrovateľský charakter žien.
 6. Môže inšpirovať ženy k útoku na tých, ktorí pripúšťajú, že sú jeho obeťou. To zapríčiňuje zranenia nevinným ľuďom a zraňuje vzťahy ženy s inými ľuďmi. Jej priatelia a rodina môžu byť takýmto spôsobom od nej odcudzení.
 7. Chce rýchlo zosobášiť obete. Impulzívny. Chce, aby jeho obete boli závislé na ňom. Predstavuje falošnú integritu, vyzerá nápomocný, upokojujúci, šľachetný.
 8. Falošná úprimnosť nevydrží a postupne sa začne meniť na jeho pravé ja. Bude mať početné romantické vzťahy. Nie je oddaný nikomu okrem svojich vlastných častí tela.
 9. Vo vzťahu viní ostatných. Jeho obete sú jednorázové objekty.
 10. Jeho nedostatok svedomia je šokujúci, nepochopiteľný a emocionálne bolestivý voči obetiam. Náhle môže ukončiť vzťah a to bez akéhokoľvek súcitu. Ak je obeťou žena, je zlikvidovaná rýchlo, akonáhle sa vycibrí  na  „nového dokonalého partnera“. Alebo žena môže byť dostatočne silná, aby ukončila vzťah a zachránila to, čo sa ešte dá.
 11. Môže  vypustiť slovné vodítka o jeho skutočnom charaktere už na začiatku  vo vzťahu, avšak jeho obete nedokážu pochopiť ich význam. Fantazíruje s nimi tak, ako aj s inými; chce z nich vyťažiť maximum, čo sa len vyťažiť dá. Obete sú tak očarené všetkou jeho sexuálnou pozornosťou, zrealizujúc tak všetko, čo im predkladá.
 12. Časom sa v ňom odhalí nezamaskovaná Jezabel. Jej cieľom spôsobuje emočnú a finančnú devastácia a ich emočné zotavenie je zdĺhavé.
 13. Získa si iných tak, že ťa odsúdi za to, že mu pripisuješ zlyhanie. Očakáva od ľudí, a aj vie, ako sa spriahnu proti tebe.
 14. Nič nie je jeho vina.
 15. Môžete trpieť a zomrieť a bude mu to jedno. Možno, že sa bude za vás „modliť“. To je prinajmenšom urážajúce.
 16. V postavení v cirkvi to môže byť perfektný kresťan. Každý ho bude idealizovať a podporovať. Môže skončiť ako starší v zbore alebo ako pastor, alebo v nejakej inej pozícii autority. Je tak očarujúci, že každý je ním ohromený. Je to „pravý chlap “ a je typom človeka, ktorého ženy tajne obdivujú.
 17. Keď s ním začnete mať problémy, bude zbor: „Modlici sa za teba.“ Premietne svoj hriech na vás a bude voči vám povýšenecký. Budete hriešnik, stratený a potrebujúci vyslobodenie, nie však on. On má démona, ale vy budete mať zlú povesť. Úspešne ohovára.
 18. Jezabel človek nie je Achab (pozri ďalšie príspevky). Jezabel je duch kontroly a vzbury. Diabol prichádza, aby kradol, zabíjal a ničil. Achab je tolerantný duch, ktorý iba umožňuje diablovi isť jeho cestou.
 19. Jezabel osoby sú kruté, neúprimné, kontrolujúce a kritické, ak sa ukážu ich pravé farby.

                Čo s tým robiť :

Vzdajte sa svojho úsilia, aby ste mu pomohli alebo ho vyliečili. Jeho pravá maska je odkrytá a falošný charakter je zobrazený navždy. Akceptujte skutočnosť, že sa nechce meniť. Akékoľvek „ja sa zmením“ je lož.

Hľadaj terapiu. Usiluj sa o modlitbu a podporu. Si jedinná, ktorá mu bude chcieť pomoc, on si však nerobí starosti. Môže si získať inú ženu s použitím rovnakých metód, akými dostal teba.

Ignoruj ho a nereaguj na jeho zraňujúce slová. Nie je to tvoja vina, že nie si dosť dobrá pre neho. Takže nenechajte ho, aby vás obviňoval za váš rozchod. Neberte si návnadu, keď vás obviňuje alebo klame. Klame, ako by bol vyškolený odborníkmi. Overte si, čo hovorí. Získajte dôkazy.

Nebuď vulgárna alebo naivná. Prever si minulosť skôr, ako by si sa zaplietla s nejakým mužom. Pozri sa, ako zaobchádzal s druhými. Priprav sa na škaredý rozvod. Bude  ťa ohovárať.

Neakceptujte  zneužívanie. Rešpektujte sa. Naučte sa brániť.

Urobte si svoju domácu úlohu skôr, ako sa  s niekým zapletiete. Ako zaobchádzal s inými ľudmi? Ako zaobchádzal so  svojou matkou a sestrou? Čo si jeho vlastný otec myslí o ňom? Ako si vychádza s príbuznými? Spolupracovníkmi? Počujete na neho od nich veľa sťažností? Klame? Zneužíva ľudí? Rešpektuje  iných? Pozrite sa na svoje vlastné slabosti, ktoré mu dovolili vstúpiť do vášho vnútra. Pokiaľ ste dovolili sex bez skutočnej lásky, potom potrebujete na sebe popracovať. Preverte si svoj vlastný hodnotový a morálny systém. Zneužil vašu ochotu ísť ku kompromisu k vaším hodnotám. Pracujte na náprave svojich slabých stránok a zatvorte si pred týmto typom dvere.

        Pochopte  biblický princíp –  zlý strom = zlé ovocie a dobrý strom = dobré ovocie. Ak nie ste si istí o strome, pozrite sa na ovocie. Predtým, ako by sa žena hlboko zaplietla s nejakým mužom, mala by starostlivo preskúmať jeho správanie a morálny charakter.

 

Čerpané z:

https://heavenawaits.wordpress.com/the-charismatic-male-jezebel-conquest-by-romance-and-assimilation/

Comments are closed.