Jóga, okultizmus a mágia – skutočný príbeh

Keď som mal 23 rokov, spoznal som jedno dievča. Nebral som ohľad na jej povahu, zjavné chyby a nedostatok viery, ale riadil som sa iba citmi a jej krásou, a tak som sa s ňou oženil. Veľmi som ju miloval. 
 Bývali sme u svokry, ktorá bola rozvedená a ktorá pravidelne navštevovala vykladačku tarotových kariet a kabalistku. 
Onedlho sa nám narodili dve krásne deti. Odcestoval som pracovať do zahraničia, aby sme si zarobili trochu peňazí a mohli si rýchlejšie kúpiť vlastný byt. Žena mala vtedy k dispozícii peniaze a voľný čas, pretože o deti sa starala stará matka a prababka.
Po piatich rokoch manželstva moja žena zrazu zistila, že miluje iného a že medzi nami sa všetko skončilo. Zobral som si kufre a odsťahoval som sa do hotela. Prežil som šok a nervové zrútenie. Namiesto toho, aby som sa obrátil k Bohu, utiekal som sa k alkoholu. Chcel som sa na smrť upiť, ale nedokázal som to…

V roku 1990 som sa do dostal do ústavu na liečenie neuróz. Zúčastňoval som sa tam na skupinovej terapii: každý podrobne rozprával o sebe, svojej rodine, detstve, o svojich negatívnych aj pozitívnych skúsenostiach. 
Dalo by sa povedať, že to bol akýsi druh spovede. Vtedy som sa zbavil jedného z prejavov neurózy: pálenia v chodidlách, ale všetky ostatné prejavy zostali: nepokoj, nespavosť a rozbitá osobnosť. Používal som tiež homeopatické lieky – vtedy som nevedel, že sú v úzkom spojení s okultnými silami. V tom období som ani len netušil, že proces môjho uzdravovania a „pozliepania“ mojej rozbitej osobnosti sa môže úspešne uskutočniť iba v Cirkvi Ježiša Krista.
Podvedome som hľadal záchranu a odpoveď na otázku – prečo?! Prečo od detstva tak veľmi trpím, prečo sa ma tak silno dotýka zlo?


Nedokázal som zniesť ticho, a preto som buď počúval rádio, alebo som si kŕmil oči i myseľ televíznymi programami, ktoré ma ešte väčšmi ponárali do duchovného zmätku. 
 V roku 1991 som v rozhlasovom vysielaní počul oznam: „Joga – relax, dobrý pocit – cvičenia na tej a tej adrese.“ (Podobné centrá majú v súčasnosti rôzne názvy. Dnes si veľmi bolestne uvedomujem, že zlo pôsobí s čoraz väčšou silou a priťahuje práve prostredníctvom médií.)
Vtedy som vôbec netušil, čo to je joga, ale zdalo sa mi, že práve v nej nájdem vyriešenie svojich problémov. 
Začal som sa teda venovať východnej meditácii. Učiteľ (guru) viedol relaxáciu s hudobným podkladom a prednášal, najmä o láske. Na prvom stretnutí bol veľmi starostlivý a milý. Dokonca si vyzliekol košeľu, ktorá sa mi páčila, a podaroval mi ju. Týmto činom si získal moju bezhraničnú dôveru. Stal sa mojím bôžikom číslo jedna. 
Samozrejme, že som prestal chodiť do kostola, aby som sa mohol v „úplnej slobode“ duchovne, psychicky aj finančne rozvíjať…


Účastníkmi týchto cvičení boli vzdelaní ľudia, zväčša veľmi úslužní a citliví, avšak zranení, z rozbitých rodín, žijúci ako aj ja v hriechu. Boli medzi nimi lekári, právnici, učitelia, podnikatelia. Po troch mesiacoch účasti na stretnutiach som sa začal cítiť oveľa lepšie, prestal som piť aj fajčiť.
Cvičenia sme mávali v klube na sídlisku alebo na základnej škole. (Je to veľmi dôležitý detail, ktorému som vtedy nevenoval pozornosť.) 


Organizovali sa tiež výlety do samoty, kde prebiehali intenzívne telesné cvičenia (asana), ktoré otvárali čakry; dychové cvičenia (pránajáma); prednášky z budhizmu, sufizmu a tajných vied. Učiteľ používal aj výroky zo Svätého písma, ktoré však boli vytrhnuté z kontextu, ako aj modlitbu Otče náš… Cvičenie jogy, primeraná strava a poznanie mi mali pomôcť prekročiť seba samého, aby som sa tak dostal do „stavu Budhu“ (stavu pohanskej mystiky).


Chodil som tiež na školenia do jednej zo západoeurópskych krajín. Naše vzdelávanie sponzoroval učiteľ môjho guru (bývalý minister v tej krajine). Práve on odovzdával nášmu učiteľovi tajné poznanie a iné materiály. Bol aj v mojom byte. 
 Po jeho návšteve mi môj guru povedal, že príčinou mojich neúspechov a nepokoja je kríž, ktorý visí na stene v mojej izbe, a preto mi ho kázal odstrániť.
Ako usilovný a vďačný učeník som dostal tajné meno. Dostal som tiež príkaz praktizovať relaxáciu. Keď som ju robil, v mysli som si opakoval mantru odvolávajúcu sa na kozmické sily. Takouto mantrou, vyslovovaním mien pohanských bôžikov, sa dajú vzývať aj diabolské sily. Je známe, že homeopatické lieky a niektoré výrobky spojené s okultizmom sú vystavené podobnému pôsobeniu. 

Napríklad zákazník, ktorý si na trhu kupuje relaxačnú kazetu s hudobným pozadím, netuší, ako takáto nahrávka vzniká: počas nahrávania kazety v nahrávacom štúdiu učiteľ spolu so svojou najlepšou žiačkou odriekali mantru. Takto sa na kazetu dostáva tajomná energia, ktorú síce nepočuť, ale ktorá predsa len pôsobí.
V školách sa organizujú akcie, počas ktorých je možné využiť služby psychotronikov alebo bioterapeutov. Sám som sa zúčastnil na festivale Nie z tohto sveta, počas ktorého profesionálni okultisti „liečili“ metódou reiki, farbami, hudbou, homeopatickými liekmi. 
 Svoje služby ponúkali psychotronici aj bioterapeuti. Bolo možné poradiť sa s veštcami, astrológmi a numerológmi. Účastníci si mohli kúpiť aj drahokamy, talizmany, vegetariánske potraviny a okultnú literatúru.
Ja som predával knihy o sufizme, tarote a relaxačné kazety, ktoré nahral môj guru. Okrem toho som robil reklamu na školu jogy, ktorú viedol a kurzy tarota. Žiačky bezplatne veštili z tarotových kariet. Takéto festivaly a akcie majú priniesť zdravie a šťastie, ale v skutočnosti vystavujú svojich účastníkov pôsobeniu démonických síl
Dlhoročný bioterapeut, ktorý túto prax zanechal, ju ohodnotil ako hru pri rozbuške, ktorá môže v každej chvíli explodovať!

Comments are closed.