Bývalý satanista varuje kresťanov pred slávením Halloweenu

ČÍTAJTE: Pohanstvo a čarodejníctvo: Čarodejníctvo a čarodejníctvo: Temná realita Halloweenu

Ramirez, ktorý je teraz pastorom, vie o temnej realite Halloweenu všetko. Kedysi obetoval zvieratá v rámci satanistických rituálov a jeho priatelia ho dokonca poznali ako „Luciferovho syna“.
Teraz ako znovuzrodený veriaci dôrazne varuje kresťanov pred slávením Halloweenu a účasťou na dožinkových slávnostiach.
„Jediná úroda, ktorú by sme mali oslavovať, je úroda duší,“ dodáva.
Ramirez hovorí, že podľa jeho názoru sa iné podujatia, ktoré kresťania organizujú namiesto Halloweenu, ako napríklad večery „Trunk or Treat“, v skutočnosti nelíšia.

ČÍTAJTE: Na Halloween založil satanistickú cirkev, ale o necelý rok neskôr bol radikálne zachránený

„Poznáte nejakých satanistov, ktorí by si povedali: ‚Hej, prídeme na Veľký piatok a budeme sa stretávať s kresťanmi, len to nazveme inak?“
Pastor Alan Rudnick sa však domnieva, že kresťania by si mali vziať Halloween späť.
„Halloween sa často spája s pohanským pojmom Samhain, sviatkom, pri ktorom starovekí pohania verili, že svet živých a mŕtvych bude tenko rozdelený,“ píše na svojom blogu. „Na základe iných starovekých pohanských sviatkov spojených s Vianocami a Veľkou nocou sme však videli, že tieto pohanské súvislosti neslúžia ako dôvod, prečo by sme nemohli sláviť kresťanský sviatok.“
Podľa webovej stránky Equipping Godly Women môže byť Halloween dobrou príležitosťou na osvetu a na vyučovanie o dobre a zle.
Anton LaVey, zosnulý zakladateľ Satanovej cirkvi, však raz povedal, že má radosť z toho, že sa veriaci zúčastňujú na tejto tradícii.
„Som rád, že kresťanskí rodičia nechávajú svoje deti aspoň jednu noc v roku uctievať diabla,“ povedal. „Vitajte na Halloweene.“


Prevzaté z: https://www2.cbn.com/news/us/former-satanist-warns-christians-about-celebrating-halloween

Vezmite si to od niekoho, kto sa rozprával so Satanom: Halloween je zlý nápad. Na Halloween sa niektoré deti prezlečú za čertov a idú koledovať. Bývalý satanista však varuje kresťanov pred takýmto konaním.
Bývalý satanista John Ramirez: Prečo by kresťania nemali oslavovať Halloween

Comments are closed.