Jezabel je duch

10. Kritizuje všetkých

To je charakteristické pre kontrolóra. On je ten, kto musí vyzerať dobre, preto rýchlo a stručne kritizuje každého, kto niečo navrhuje alebo plánuje. Aj keď sa mu plán páči, bude ho kritizovať, pretože nie je tým, kto ho vymyslel. Kritizovanie druhých v jeho očiach zvyšuje kontrolu.

11. Povyšuje sa
Človek s duchom Jezabel sa vždy bude snažiť zatieniť ostatných. Cíti sa ohrozený každým, kto znižuje jeho záujem alebo ohrozuje jeho moc a kontrolu. Ak ste s takýmto človekom a rozprávate mu o svojich úspechoch a víťazstvách, môžete si byť istí, že vám rýchlo povie o niečom, čo sa mu podarilo.

12. Získavanie informácií
Jezabel miluje kontrolu informácií. Ak sa vyskytnú situácie, v ktorých je informácia dôležitá, urobí všetko pre to, aby sa ju dozvedel ako prvý. Zdá sa, že o každom vie všetko. Odkiaľ čerpá informácie, je nepochopiteľné, ale vie, ako hromadne diktovať údaje a detaily o živote ľudí.

13. Používanie informácií
Jezabel využíva informácie, aby získala moc, a potom sa s vami podelí o omrvinky, ktoré jej boli najčastejšie dôverne povedané. To jej dáva pocit moci, dokonca až do takej miery, že sa snaží na ľudí zapôsobiť tým, že „vie“ veci, ktoré nevedia.

14. Neprerušovaná konverzácia

Mnohí ľudia hovoria zo zvyku, ale Jezabel to používa ako formu kontroly. V bežnom rozhovore je jediná, kto hovorí, či už o športe, počasí alebo o Božom kráľovstve. Pri tejto forme kontroly nedostáva od nikoho vo svojom živote žiadne podnety. Všetky rozhovory sú jednostranné. Vy len počúvat

15. Oduševnenie všetkého
Keď je ovládajúca osoba konfrontovaná, zvyčajne situáciu zduchovňuje a vysvetľuje ju Bohu. To mu umožňuje zbaviť sa zodpovednosti, ktorá sa od neho vyžaduje. Vždy je to naznačené takto: „Ty máš problém, ja ho nemám.“

16. Nedisciplinovanosť
Jezabel sa nikdy nepostaví na stranu pracovníka alebo osoby pri moci, ak nejde o dočasnú akciu, aby vyzeral dobre. Často si pripisuje zásluhy za nápady iných ľudí. Jeho hlavnou túžbou je moc. Nerozmýšľa dvakrát, keď sa mu naskytne príležitosť získať uznanie.

Comments are closed.