Nebezpečný okultizmus ! Bol som učeníkom okultného majstra. A skončil som na psychiatrii

Ako sa to potom vyvíjalo?
Začali sme sa stretávať a postupne prišli ďalšie veci ako astrológia, veštenie budúcnosti, cez svokru aj reiki liečiteľstvo. Zaujímalo ma to a postupne sa to nabaľovalo. Je to podobné ako s drogami, kde si človek najprv zo žartu zafajčí marihuanu, ale keď túži po droge stále viac, každý odborník to vie, tak to môže byť cesta k tvrdším drogám. A nikto vopred nepovie, ako sa to vyvinie. U jedného to nikam nepokračuje a u iného sa to stane bránou k tvrdým drogám.

Ak tomu správne rozumiem, boli ste ten prípad, ktorý chcel viac.
Áno. Evidentne to v človeku spôsobuje závislosť, pretože získava určitý druh moci, ktorú zažíva a ktorá aj funguje. Niekedy o týchto veciach hovoria, že to je celé výmysel a reálne to nefunguje. Nie je to celkom pravda. Určite existujú ľudia, ktorí to robia účelovo a svojich klientov podvádzajú a manipulujú a vyvolávajú v nich falošný pocit. Ale sú aj veci, ktoré reálne fungujú.

Zažili ste, že to reálne funguje?
Áno. Niektoré veci vie človek naozaj vypočítať [v astrológii, pozn. autora], ale otázne je, z akého zdroja toto pochádza a tiež, kam to smeruje, keď niečo takéto človek pustí do svojho života.

Čiže keď ste sa venovali liečiteľstvu, zažili ste aj to, že niekto bol uzdravený?
Áno. Napríklad energiu, s ktorou sa pracovalo, ľudia reálne cítili a dokonca, keď sa človek uvoľnil, vedel som ho energiou postupne „zložiť”. Ľudia zažívali teplo, zimu a cítili aj to, že táto energia sa dala posielať do minulosti, do prítomnosti, do budúcnosti, dokonca sa dala posielať aj na diaľku. A keď som napríklad večer, v pondelok od siedmej do pol ôsmej, posielal energiu niekomu do žalúdka, keď si ten človek ľahol alebo sadol, cítil teplo alebo mravčenie.

Z toho, čo ste opísali doteraz, to zatiaľ neznie až tak hrozivo. Prečo je to teda nebezpečné? 
Toto je dobrá otázka. Treba si uvedomiť, že človeka to začne ovládať a zväčša to zbadá až vtedy, keď sa toho chce zbaviť. Zrazu to nie je také jednoduché a táto vec ťa nechce len tak pustiť. Keď je človek riadne namočený v týchto náukách, veľmi ťažko sa z toho odchádza. Ja to niekedy vysvetľujem takto: niekoho tieto veci dokážu úplne zvalcovať tak, ako to bolo u mňa, keď mi z toho, s prepáčením, preskočilo. A potom sú tu ľudia, ktorí zostávajú v určitom zdanlivo zvládnuteľnom stave, ale je to preto, aby sa tá vec mohla šíriť medzi ďalších. Sú istým spôsobom prenášačmi týchto praktík. Aby ďalší a ďalší ľudia mohli prichádzať k týmto náukám a byť nimi zväzovaní. A hoci nie všetci, ktorí sa začnú týmito náukami zaoberať, skončia tak zle ako ja, do ich života to zakaždým prináša určitú deštrukciu. Najviac to je vidno na tom, že títo ľudia odchádzajú z Cirkvi a preč od Boha. Teraz hovoríme o biblickom, kresťanskom Bohu. To je prvá vec.

Ako to ovplyvňuje ďalších ľudí okolo?
Ľudia majú v dôsledku toho veľké problémy vo vzťahoch. Často nasledujú rozvody, rozpad rodín, rozpad vzťahov. Na týchto dvoch oblastiach, odklon od Boha a Cirkvi a rozpad vzťahov, to vidno najmarkantnejšie.

Comments are closed.