Okultizmus ukrytý v esenciálnych olejoch

Od začiatku vekov ľudia používajú rôzne oleje na medicínske i duchovné účely. V skutočnosti sa staroveký Egypt vyznačoval svojou mystickou múdrosťou vo využívaní olejov. To nie je nič nové. Nie je nič dobré alebo zlé na samotnom oleji. Je to objekt, predmet spotreby, rovnako ako kanabis alebo kryštály. Problém je vždy v tom, ako sa ho ľudia snažia používať. Zaznamenal som náhly a alarmujúci trend kresťanských žien propagujúcich esenciálne oleje na lekárske účely. Som za používanie prírodných prostriedkov. Ak vám kuracia polievka dokáže urobiť lepšie, uvarte si ju, jedzte ju, vychutnajte si ju!

Niektoré zo spoločností, ktoré propagujú oleje, však majú veľmi vážne, zjavné prvky hnutia New Age a okultné prvky. Predtým než budem pokračovať, chcem len povedať, že skôr, ako som sa stal veriacim, som sa pohyboval v okultnom prostredí a propagoval tento štýl života. Som veľmi citlivý, keď vidím propagačné materiály a praktiky, obsahujúce pohanské presvedčenie a sú uvedené v katalógoch na nákup esenciálnych olejov, kdekoľvek na internete, sociálnych sieťach.

V skutočnosti si nemôžete ani kýchnuť v kostole, kde chodím na omše, bez toho, aby nejaká žena ihneď nevytiahla svoju prenosnú olejovú súpravu s rýchlou zázračnou zmesou, s ktorou sa o teba postará, aby odvrátila tvoje kýchanie. Nn niektoré osoby to veľmi vplýva. Nikdy som nevidel túto úroveň nadšenia ako u nich! Než budem pokračovať, poviem, že existujú oleje, ktoré som kedysi aj ja používal. V priebehu bronchitídy som na svoj hrudník použil olej z čajovníka, na hubové infekcie zas olej z mäty. Tieto oleje používali naše babičky rovnakým spôsobom. Nie je to žiadna novota.

Avšak spôsob, akým napr. spoločnosť „Young Living“ a niektoré iné spoločností predávajú svoje oleje, sa vyznačuje prvkami čarodejníctva. Je to aj klamstvo, pretože Young Living má DVD, ktoré predáva pod názvom „12 olejov z Biblie“, ktoré si môžete kúpiť spolu so súpravou týchto dvanástich olejov za tristo dolárov. Využívajú i skutočnosť, že Ježiš dostal do daru kadidlo a myrhu čo v praxi pre nich znamená, že všetky tieto ich praktiky akoby mali biblický pôvod.
Ale realita je iná. Poukážem na prax..

Comments are closed.