Slovo života

Len nedávno som objavila váš časopis a odvtedy som sa stala aj jeho pravidelnou čitateľkou. Téma súčasne vznikajúcich siekt a rôznych náboženských hnutí či spoločenstiev sa podľa mňa v spoločnosti málo diskutuje a dostatočne ozrejmuje. Preto je dobré, že sa Rozmer niečomu takémuto venuje.

Človek má totiž pri dnešných možnostiach získavania informácií niekedy vo faktoch značný chaos a je ťažké rozlíšiť, ktoré zdroje informácií sú dôveryhodné a ktoré sú, naopak, zavádzajúce, prezentujúce polopravdy či lži, a ich zámerom je držať ľudí v nevedomosti alebo dokonca v klamstvách.   V tejto súvislosti mi napadla otázka ohľadom cirkvi Slovo života (SŽ).

Jedna moja kamarátka mi ju totiž prezentovala ako spoločenstvo, ktoré sa snaží o náboženský život svojou vlastnou cestou: pokáním, pravidelným čítaním a výkladom Biblie atď. Nebolo by na tom nič zlé, ale živo si spomínam, ako iba minulý rok bola sama nešťastná z toho, že sú jej súrodenci spolu s jej matkou v nejakej sekte (sama SŽ takto vtedy označila, čo dnes, samozrejme, popiera) a vôbec sa s nimi nedá rozumne komunikovať, pretože im vymýva mozog a tlačí do hláv nezmysly, ktoré z nepochopiteľných príčin u nich zjavne dobre fungujú.

Na internete som sa o tomto spoločenstve dočítala, že ide o sektu. To dievča je moja dobrá kamarátka a aj napriek tomu, že ju poznám už roky, neviem, čo si mám o tejto jej názorovej zmene myslieť. Na jednej strane mám pocit, akoby nechcela vidieť realitu, na druhej strane sa obávam, aby do tejto cirkvi nevstúpila časom aj ona. Mohli by ste, prosím, o SŽ priniesť viac informácií?

Comments are closed.