Okultné mámenie spoločnosti Disney

Walt Disney dosiahol množstvo skutočne úžasných úspechov. I keď klamal ľudí, nadobudol zdanie, že poskytuje vzrušujúcu a zároveň zdravú zábavu. Pritom prinášal čarodejníctvo a okultnú kontrolu mysle priamo do ich domovov.

Disney to dokázal vďaka šikovnému vytváraniu postáv, scenárov a zápletiek. Tieto boli starostlivo vytvorené tak, aby viedli ľudí k určitému mysleniu. Bolo to pomocou silných podprahových posolstiev, obrazov a symboliky okultného, čarodejníckeho, pohanského, iluminátskeho, slobodomurárskeho, sexuálneho a iného satanského pôvodu. Hranice oddeľujúce dobro a zlo sú rozmazané. Dobro sa často nenápadne alebo otvorene prezentuje ako zlo. Nuda alebo jednoducho zlo, sa prezentuje ako dobro alebo ako niečo zaujímavé, fascinujúce, očarujúce, vzrušujúce a žiaduce.

Spoločnosť Disney prevzala rozprávky, báje, legendy a príbehy z celého sveta a s použitím rôznych motívov miest, prírody, zvierat a postáv skutočných aj vymyslených, spolu s príťažlivou hudbou a textami. Tieto kreatívne zmanipulovala a zabalila tak, aby vyhovovali ich zlým zámerom. Mnohé z týchto rozprávkových príbehov sú aj tak dosť temné. Disney si vypestoval odborné znalosti, aby ich urobil ešte temnejšími, pričom ich dômyselne zamaskoval za zdravú rodinnú zábavu.

V produkciách spoločnosti Disney sa to hemží farebnými čarodejnicami a čarodejníkmi. Od kráľovnej Grimhildy v prvej disneyovke Snehulienka z roku 1938, cez Madam Mim v Meči v kameni, Cruellu De Vil v 101 dalmáciách až po film z roku 2014 venovaný životnému príbehu čarodejnice Maleficent. Takmer v každom Disneyho filme sa objaví nejaká čarodejnica.

Comments are closed.