Dar jazykov a diabolská napodobenina – Trójsky kôň v cirkvi

Úžasný fakt: Legenda hovorí, že keď sa Grékom po desaťročnom obliehaní nepodarilo dobyť mesto Trója, uchýlili sa k dômyselnému podvodu. Ich armáda predstierala, že odpláva, ale nechala za sebou obrovského dreveného koňa ako zdanlivý dar víťazom. Kôň bol však v skutočnosti dutý a plný ozbrojených bojovníkov. Grécky špión, ktorý sa nachádzal v Tróji, presvedčil Trójanov, aby koňa priviedli k mestským hradbám, a povedal, že ak to urobia, Trója sa zázračne stane neporaziteľnou. V tú noc špión vypustil vojakov ukrytých v koni, ktorí potom po zabití mestských stráží otvorili brány čakajúcemu gréckemu vojsku. Trója bola dobytá a vypálená za jedinú noc. Pozor na „dary“ od nepriateľa!

Krátko po tom, ako som sa stal kresťanom, som cestoval stopom do Los Angeles a chytil som si milú letničnú dámu v strednom veku. Veľmi ju potešilo, keď počula o mojom nedávnom obrátení, a keď sme sa viezli, spýtala sa: „Už ste prijali Ducha Svätého?“ „Áno,“ odpovedal som jej.
Jej otázka ma prekvapila; nikto sa ma na to ešte nikdy nepýtal. „No,“ povedal som opatrne, „cítil som Božieho Ducha vo svojom živote. Pomáhal mi vzdať sa drog, klamstva a preklínania.“

Comments are closed.