Liečiteľstvo New Age zakorenené v okultizme

Aromaterapia

Ide o umenie liečby vdychovaním vôní esenciálnych olejov kvetov, bylín a aromatických drevín, ktoré privádzajú telo, myseľ a ducha do rovnováhy. Výťažky z rastlín a éterické oleje sa používajú aj pri masáži. Holistický charakter tejto terapie je jasne zrejmý z tvrdenia, že pozitívne ovplyvňuje myseľ a ducha.

Astrálne cestovanie

Táto prax je známa aj ako cestovanie duší. Človek sa naučí uvedomovať si svoj snový stav a plne si uvedomovať cestovanie v duchovnej sfére do iných dimenzií. Počas týchto zážitkov, keď telo spí, ľudia zvyčajne vidia svetlo a počujú nebeskú hudbu. Majú tiež zážitky zo stretnutia s duchovnými sprievodcami, ktorí im pomáhajú riešiť ich osobné problémy. Z kresťanského hľadiska astrálne cestovanie otvára ľudského ducha do mystickej sféry, kde nad ním môžu získať kontrolu démoni.

Čítanie aury

V liečiteľstve New Age sa verí, že každý človek je obklopený aurou alebo energetickým poľom, ktoré zodpovedá tvaru jeho tela. Rôzne farby v aure naznačujú zdravie, postoj a vedomie človeka. Šedá farba sa spája so strachom a depresiou, oranžová s hrdosťou, zatiaľ čo hlboké záblesky červenej odhaľujú hnev. Čítaním aury sa choroba človeka prejaví ešte skôr, ako sa prejavia jej príznaky. Praktizujúci lekári majú akreditovanú schopnosť očistiť a zladiť auru človeka. Potom mu praktizujúci potrasie rukami, aby ho zbavil všetkých negatívnych energií. Na to, aby človek videl do duchovnej sféry, musí byť senzibil s prebudeným 6. zmyslom alebo tretím okom.

Reflexná terapia

Reflexná terapia, nazývaná aj zónová terapia alebo kompresná masáž, je technika, pri ktorej sa masírujú chodidlá v určitých bodoch s cieľom dosiahnuť uvoľnenie alebo úľavu od bolesti v inej časti tela. Napríklad masírovaním palca na nohe na príslušných miestach môžete zmierniť bolesti hlavy, štítnej žľazy a problémy s krkom. Reflexná masáž sa neobmedzuje len na chodidlá. Hovorí sa, že ruky, ako aj iné časti tela obsahujú rovnaké body alebo „zóny“. Dr. William Fitzgerald oživil túto starobylú prax a v roku 1913 ju predstavil lekárom. Túto techniku nazval zónová terapia, pretože telo rozdelil na desať „zón“ – päť na každej strane. Reflexná terapia, hoci je pre mnohých ľudí neznáma, je starobylou okultnou technikou! Je založená na teóriách jin a jang a piatich elementov, ktoré boli prevzaté priamo zo starých okultných učení z Číny.

Palmistika – veštenie z ruky

Palmistika, okultná praktika predpovedania budúcnosti čítaním z ruky, je tiež založená na teóriách jin a jang a piatich prvkov. Podľa východných mágov sú v dlani ukryté tajomstvá života. Existovala aj staroveká čínska škola, ktorá tvrdila, že dlaň ruky je replikou jin a jang a môže poskytnúť informácie o chorobe, zdraví a celom osude človeka. V Dt 18, 10 – 12 sa hovorí, že tí, ktorí používajú veštenie (napr. astrológovia, palmisti), zaklínači, čarodejnice atď. sú ohavnosťou pre Hospodina a nemali sa nachádzať medzi Božím ľudom.

Comments are closed.