O duchovných hrozbách a nielen o nich

1. Duchovné hrozby
V programe „O duchovných hrozbách a nielen o nich“ priblíži františkánsky otec Remigiusz Trocki, zaoberajúci sa témami okultizmu a duchovných hrozieb, realitu duchovného sveta, v ktorom by sme sa nemali pohybovať nevedomky a nerozvážne. Pôjde teda o nebezpečenstvo okultizmu a mágie, o rany, zotročenie, vlastníctvo a mnoho ďalších nebezpečenstiev pre dušu, ale predovšetkým o to, že Ježiš už premohol Satana, a z jeho kríža môžeme čerpať sily, aby sme toto víťazstvo prežili každý deň .

02. Komplexy a duchovný život
Dnes si vo vysielaní „O duchovných hrozbách a nielen …“ povieme o veciach, ktoré na prvý pohľad nesúvisia s duchovnosťou, ale v skutočnosti môžu v našom duchovnom živote veľa pokaziť. Povieme si o komplexoch. A nielen … Čo sú komplexy a odkiaľ pochádzajú? Stvoril nás Boh komplexmi? Ako sa otvoriť liečivej sile Ježiša, ktorý nás môže oslobodiť od všetkých našich komplexov a rán?

03. Posadnutie a démonické zotročenie
Existuje v 21. storočí niečo ako posadnutie, démoni, exorcizmus? Aj keď apoštoli vyháňali démonov, sú dnes vôbec potrební exorcisti? Alebo možno problém duchovných hrozieb prešiel stredovekom? Prečo je jednoduchšie získať certifikát, aby ste boli veštcom, ako uveriť Bohu a ako rozlíšiť zotročenie od duševných chorôb, si dnes povieme vo vysielaní o „Duchovných nebezpečenstvách a ďalších …“.

04. Hallowen
Prečo sú dospelí a deti fascinovaní? O čom to vlastne je? Je to iba nevinná zábava? Skrotí smrť alebo vystraší? Ako to ovplyvňuje psychiku detí? V dnešnom vysielaní „O duchovných hrozbách a nielen …“ o tom, ako dobre stráviť noc všetkých svätých. A tiež o tom, prečo vyzeráme lepšie v maske svätého ako tekvica?

05. Strašidelné domy
Samootváracie okná a dvere, pohyblivé predmety, podivné zvuky a hlasy, taniere, ktoré sa samy zlomia, náhle poklesy teploty, invázia červov … je možné, že existujú strašidelné domy? Alebo je to len príliš veľká predstavivosť ľudí? Dnes hovoríme o vplyve zlého ducha na naše domovy a okolie. Prečo ľudia veria v kontakty s nadprirodzeným svetom, keď idú za kartárkou, a je pre nich také ťažké prijať, že zlý duch môže mať vplyv na náš každodenný život? Môže každý bojovať so zlým duchom alebo je to tajné poznanie iba pre vyvolených? O týchto veciach a ešte viac … v programe „O duchovných hrozbách a nielen …“

06. Nebezpečné symboly
Malý slon so zdvihnutým chobotom pre šťastie? Zvoniť na pozdravy do trojuholníkov a štvorcov? Socha Budhu na vytvorenie lepšej atmosféry v byte? Talizmany, amulety, atlantské prstene, stromy šťastia … Neveríte na také veci a nosíte ich iba na ozdobu? Nezáleží na tom … stačí, že satan verí.

07. Atlantský prsťen
Najskôr bola kríza – choroba, zložitá situácia. Potom sa to objavilo – atlantský prsteň. Druh nehody. Našťastie. A ak je to lepšie … ale teraz cítite zvláštny strach, je ťažké s niekým vychádzať, na svätú omšu akoby nie na ceste, svet sa nepríjemne napína, váš manžel je podráždenejší ako zvyčajne, všetkého ste pomaly presýtený …

08. Nočné mory
Všetci máme nočné mory – dospelých aj deti – po náročnom dni, rušivom filme alebo len tak. Raz za čas. Ale sú aj takí, ktorých nočné mory strašia každú noc. Ráno sa budia studeným potom a s pocitom prítomnosti „niečoho zlého“. Už pri pomyslení na to, že prídu opäť noci a pred spaním, sa ich zmocní zimnica. Niektorí ľudia zo strachu nespia celé týždne, odkiaľ sa berú zlé sny? Môže to byť spôsobené zlým duchom? Ak áno, na čo? Kedy by sme sa mali začať obávať? V nasledujúcom vysielaní „O duchovných nebezpečenstvách a ďalších …“ hovoríme o tom, ako rozpoznať diabolské vplyvy na naše sny.

09. Prorocké sny
Existujú? Pracujú? Môžete ich spustiť? Môžete komunikovať s mŕtvymi cez spánok? Môže mať zlý duch proroctvo? Poznajú démoni budúcnosť? Čo na to všetko hovorí Boh? V programe „O duchovných hrozbách a nielen …“ opäť dvíhame tému snov. Tentokrát to nebudú nočné mory, ale prorocké sny.

10. Ako rozpoznať posadnutie
Dnes okrem iného i tom, či sa diabol bojí svätenej vody?

11. Agresia
Každý je nervózny, nahnevaný, hádaný alebo vyslovený. Každého z nás pravdepodobne niečo alebo niekoho rozladilo viackrát v živote. Normálne … Ale keď namiesto hnevu vládne nevraživosť a agresia a z vašich očí sa pozerá čistá nenávisť … na manželku, brata, dieťa, rodiča … stále je to normálne? Dnes hovoríme o rôznych možných príčinách agresie a jej limitoch.

12. Démonické choroby
Bezdôvodné privolávanie bolesti hlavy, pretrvávajúce bolesti žalúdka, zvracanie, zvieranie v hrudníku, búšenie srdca … Tieto príznaky môžu znamenať veľa chorôb. Môže to však spôsobiť aj zlý duch? Dnes hovoríme o démonických chorobách, ich príčinách, príznakoch a špecifickosti.

13. Závislosti
Alkohol, drogy, hazard, pornografia, sex, masturbácia, internet, televízia, cigarety … je to naposledy, čo robíte, ale nemôžete prestať. Dáte si sľub, že sa vám nechce a opäť padáte. Nemôžeš sa pozerať na svoju tvár, svoje ruky … Začínaš sa nenávidieť. Závislosti sú rôzne. Dnes hovoríme o tom, čo majú spoločné, ako skutočne na človeka pôsobia, ako ich používa zlý duch, prečo detoxikácie neprinášajú slobodu a kto vás môže úplne oslobodiť.

14. Veštectvo
Budem šťastný? Nájdem si manžela? Môžem dôverovať svojmu priateľovi? Kedy sa uzdravím? Aké čísla budú skórované v hre o čísla? Čo ma čaká v budúcnosti …? Túžba po poznaní budúcnosti alebo túžba po objavení neznámej súčasnosti tlačila ľudí po celé storočia k viere vo všetky druhy veštenia. Víly, jasnovidci, dowery a astrológovia majú dodnes plné ruky práce. Čo má spoločné tarot a horoskop, s loptou s kyvadlom, znamenia zverokruhu s čajovými lístkami? Aké je nebezpečenstvo veštenia? Kde je odpoveď na všetky naše otázky?

15. Astrológia
Odkiaľ sa vzala astrológia? Čo je napísané vo hviezdach? Ako sa vyrába horoskop? Čo majú znamenia zverokruhu spoločné s našou postavou? Čo vedia hviezdy o budúcnosti?

16. Tarotové karty
Čo hovoria tarotové karty? Poznajú budúcnosť? Čo si od nich môžete prečítať? Stojí za to sa na ne pozrieť? Chceli by ste skúsiť? Skôr ako to urobíte, dozviete sa o tarote celú pravdu.

17. Anjelské karty
Je všetko, čo sa zdá dobré, v skutočnosti? Môže sa niekto iný skrývať za anjela? Môžete hrať karty s anjelmi? Čo hovorí váš anjel strážny? Môžete ho prinútiť, aby odpovedal na otázku? Ako sa rozprávať s anjelmi? Kde nájdete „dobrú radu“?

18. Kyvadlo
Akú úlohu dostali vojaci počas vojny? Odkiaľ kyvadlo pozná odpovede na otázky? Kde je dobré postaviť studňu? Čo hovoria vedci na vodné žily? Na čo slúžia kyvadlá?

19. Mágia – č.1.
Kúzla, kúzla, čarodejníctvo, čarodejnice, čarovné knihy … rozprávka alebo realita? Funguje mágia? Čím sa líši biela mágia od čiernej?

20. Mágia č.2
Je možné zamilovať sa do vyvoleného čarovným kúzlom a čo z toho môže vyplynúť? Ako sa vyhnúť kúzlu? Môže čarodejníctvo viesť k smrti? Prečo majú baby ryšavé vlasy? Pred čím červená stužka chráni? Pred týždňom sme hovorili o tom, čo je to mágia, funguje a ako sa líši čierna mágia od bielej mágie. Tento týždeň sa pozrieme na čarodejníctvo a kúzla, pozrieme sa na zlé oko a odhalíme niekoľko povier.

21. Knihy pre deti
Mágia v detských knihách existovala takmer vždy. Kde sa však končí fikcia a pravda? Kde sa končí krásna rozprávka a začína nebezpečenstvo? Je Harry Potter dobrým idolom pre dieťa? Dnes sa zamyslíme nad tým, prečo sa Cirkev sťažuje na knihy o Harrym Potterovi, a budeme hľadať recept na odlíšenie dobrých kníh s magickými vláknami od nebezpečných. Začneme však ďalšou magickou témou – Ľudová mágia.

22. Špiritizmus – Vyvolávanie duchov
Zúčastnili ste sa niekedy vyvolávania duchov? Už ste niekedy uvažovali o kontaktovaní druhej strany, aby ste zistili, čo sa deje s blízkymi ľuďmi, ktorí zomreli? Ako to, že niektorí majú schopnosť komunikovať s mŕtvymi? S kým sa vlastne rozprávajú. Dnes si povieme niečo o špiritizme, teda o kontaktoch s mŕtvymi.

23. Čo nás čaká po smrti?
Jednou z motivácií, ktorá vedie ľudí k špiritizmu, je túžba poznať tajomstvo života po smrti. Čo presne je na druhej strane? Obloha a peklo? Očistec? Večnosť? Ničota? Vykúpenie alebo reinkarnácia? Šťastie alebo utrpenie? Dnes sa pozrieme na učenie Cirkvi o budúcom živote. Pripomenieme Ježišove slová a známe zjavenia, odhalíme niekoľko mýtov a s nádejou hľadíme do budúcnosti. Mali by sme sa báť smrti?

24.
Aj keď Bert Hellinger nemá žiadne lekárske, psychiatrické alebo psychologické vzdelanie, jeho metóda si získala obľubu po celom svete. V súlade so zásadou, že každá páchaná nespravodlivosť, a to aj v najvzdialenejšej generácii, musí byť jedného dňa odškodnená, treba hľadať príčiny nešťastia žijúcich ľudí. Tisíce ľudí, za veľa peňazí, podľahnú zvláštnym usporiadaniam, vyvolávajú duchov mŕtvych, aby im nahradili minulé nespravodlivosti. Je to stále terapia?

25.Okultné liečiteľstvo
Bioenergoterapia, akupunktúra, homeopatia, šaman? Koľko môžete urobiť pre to, aby ste zostali zdraví? Boli by ste pripravení predať svoju dušu? Alebo možno ani nevieš, že ju takto strácate? Dnes si povieme niečo o rôznych prejavoch okultnej medicíny. Pokúsime sa nájsť aj odpoveď na otázku – kto alebo čo nám môže dať zdravie

26. Utrpenie … má to zmysel?
Utrpenie, choroba, nešťastie, smrť … odkiaľ sa vzali na svete? Kto je na vine? Prečo ich Boh pripúšťa? Máme právo hľadať zdravie všade? Dáva choroba a utrpenie zmysel? Môže Boh chcieť moje utrpenie? Vysielanie je venované téme utrpenia. Pokúsime sa nájsť odpoveď na otázku o jej význame.

27. Bioenergoterapia
Jednou z odrôd okultnej medicíny je BIOENERGOTERAPIA. Pozitívne energie niekde vo vesmíre majú podľa jej predpokladov pomáhať liečiť naše choroby, upokojiť sa a vyčistiť si myšlienky. Existuje však niečo také ako pozitívna energia? Kto sa skrýva za túto energiu? Prečo sa Cirkev „drží“ bioenergoterapeutov? A prečo ich nájdete v niektorých cirkvách?

28. Homeopatia
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako homeopatia funguje? A funguje to vôbec? Je to len nzistiteľné množstvo zriedenej látky? Prečo ho niektorí lekári predpisujú, zatiaľ čo iní považujú jeho použitie v rozpore s lekárskou etikou? Prečo je homeopatia taká úspešná? Je to liek, hrozba alebo len placebo? Prečo je katolícka cirkev proti jej uplatňovaniu?

29. Klamlivé orientálne viery – budhizmus
Budhizmus, hinduizmus, reinkarnácia … Existuje pre dušu väčšia hrozba ako vlastníctvo? Kto pracuje na rozbití Kristovej cirkvi? Sú všetky náboženstvá rovnako dobré cesty k Bohu? Je reinkarnácia a kresťanstvo zmieriteľné? Čo skrývajú východné náboženstvá? Čo je univerzálne náboženstvo? Dnes si povieme niečo o nebezpečenstvách východných náboženstiev. Pomôže nám v tom špeciálny hosť – sestra Michaela Pawlik, sestra dominikánka, misionárka, náboženská odborníčka, špecialistka v oblasti duchovných hrozieb

30. Klamlivé orientálne viery – joga
Môžete sa venovať joge bez následkov pre váš duchovný život? Čo sú to čakry? Čo je to transcendentálna meditácia? Ako fungujú metódy zlepšovania mysle? Čo sa nenaučíte na žiadnom kurze jogy alebo zdokonaľovania mysle? Dnes objavíme tajomstvá jogy, transcendentálnej meditácie a techniky na zdokonalenie mysle. Pomôže nám v tom náš špeciálny hosť, sestra Michaela Pawlik, sestra dominikánka, odborníčka na východné náboženstvo

31. Klamlivé viery Orientu – bojové umenia
Karate, aikido, judo, taekwondo … Sú bojové umenia iba módnou formou športu? Majú nejaký vplyv na nášho ducha? Komu sa hráči klaňajú? Čo sa deje za zatvorenými dverami tréningovej miestnosti? Dnes objavíme tajomstvá bojového umenia. Pomôže nám v tom náš špeciálny hosť, sestra Michaela Pawlik, sestra dominikánka, špecializujúca sa na hrozby orientálnej viery.

32. Ekumenizmus
„Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium každému stvoreniu. Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; a kto neverí, bude odsúdený. ​​“Mk 16: 15–16 Čo je to vlastne ekumenizmus? Ako to zosúladiť s Ježišovým príkazom hlásať evanjelium po celom svete? Čo má kresťanstvo spoločné s východnými náboženstvami a v čom sú odlišné? Ako sa líši ekumenizmus od dialógu medzi náboženstvami? O čom hovorí Dominus Ježiš? Dnes objavíme tajomstvá týkajúce sa vzťahu katolíkov k iným náboženstvám. Pomôže nám v tom náš špeciálny hosť, sestra Michaela Pawlik, sestra dominikánka, špecializujúca sa na hrozby orientálnej viery.

33. Nebezpečná „kresťanská meditácia“
Pohodlná poloha, rovná chrbtica, rytmické dýchanie, budhistický gong a neustále sa opakujúca mantra „Ježiš, Ježiš, Ježiš …“ na očistenie mysle. Medzi niektorými katolíckymi komunitami, vrátane náboženských, sa pred časom objavil návrh kresťanskej meditácie podporovaný Svetovým spoločenstvom kresťanskej meditácie. Čo je to vlastne za meditáciu? Čo je to Ježišova modlitba? Čo nie je pravá kresťanská meditácia? Dnes sa budeme venovať téme vkrádania sa do katolíckej cirkvi mimoriadne nebezpečnej pohanskej „kresťanskej meditácie“.

34. Medzigeneračné prekliatia
Existuje v našich životoch ešte niečo okrem našich génov? Môžu naše ťažkosti v duchovnom živote alebo to, že ľahko hrešíme v akejkoľvek oblasti, súvisieť s hriechmi našich predkov? Je zlo dedičné? Určujú naše životy hriechy našich rodičov? Dnes sa budeme venovať téme medzigeneračného prekliatí. Pozrime sa tiež na spoločenstvá (Renewal, Mamre), ktoré sa v tejto súvislosti modlia.

35. Otázky poslucháčov
Po celý rok, v ktorom Rádio Niepokalanów vysielalo program „O duchovných hrozbách a nielen …“, naši poslucháči prejavili veľký záujem o témy, o ktorých sa v ňom diskutuje. Ovocím bolo veľa otázok, ktoré sme dostali na Facebooku, e-mailom alebo klasickou poštou. Na niektoré z nich sme sa pokúsili odpovedať v tematických programoch. V poslednom vysielaní odpovedáme na zostávajúce pochybnosti našich poslucháčov

Comments are closed.